To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

Żaglowce The Tall Ships Races 2017

 

Żaglowce i jachty uczestniczące w regatach The Tall Ships Races 2017.

Klasa A – żaglowce pełnorejowe o długości (LOA) powyżej 40 m
Klasa B – żaglowce o tradycyjnym ożaglowaniu poniżej 40 m długości
Klasa C – nowoczesne jachty poniżej 40 m długości i żeglujące bez spinakera
Klasa D – nowoczesne jachty poniżej 40 m długości i żeglujące ze spinakerem

Halmstad Race 1 Kotka Cruise-in-Company Turku Race 2 Klaipeda Race 3 Szczecin

 

Class A
Port Typ Race 1 C-in-C Race 2 Race 3 Sail area
- m2
Cisne Branco
Rio de Janeiro Fregata Yes Yes Yes Yes 2195
Dar Młodzieży
Gdynia Fregata No No Yes Yes 3015
Eendracht
Rotterdam Szkuner gaflowy 3 masztowy No No No Yes 1033
Fryderyk Chopin
Szczecin Bryg Yes Yes Yes Yes 1200
Grossherzogin Elisabeth
Elsfleth Szkuner gaflowy 3 masztowy No No Yes No 1010
Kruzenshtern
Kaliningrad Bark 4 masztowy Yes Yes No No 3655
La Grace
Prague Bryg No No Yes Yes  364
Loa
Aalborg Barkentyna Yes No No No  
Mir
St. Petersburg Fregata No Yes Yes Yes 2771
Mircea
Constanta Bark 3 masztowy Yes Yes No No 1750
Morgenster
Den Helder Bryg Yes Yes Yes No  550
Pelican of London
Londyn Barkentyna No No No Yes  525
Pogoria
Gdynia Barkentyna Yes Yes Yes Yes 1050
Roald Amundsen
Eckernförde Bryg No No Yes Yes  850
Royal Helena
Varna Barkentyna Yes Yes Yes Yes 1000
Royalist
Portsmouth Bryg Yes Yes Yes Yes  433
Santa Maria Manuela
Alveiro Szkuner 4 masztowy Yes Yes Yes Yes 1130
Sedov
Murmansk Bark 4 masztowy Yes Yes Yes Yes 4192
Shabab Oman II
Muscat Barkentyna Yes Yes Yes Yes 1020
Shtandart
St. Petersburg Fregata Yes Yes Yes Yes  660
Sørlandet
Kristiansand Fregata Yes Yes Yes Yes 1166
Statsraad Lehmkuhl
Bergen Bark Yes Yes Yes Yes 2200
Tre Kronor af Stockholm
Stockholm Bryg Yes Yes Yes Yes  730
               
Class B
             
               
Aglaia
Vienna Kecz gaflowy Yes Yes Yes Yes  150
Astrid
Helsinki Kecz gaflowy Yes Yes No No  275
Belle Poule
Brest Szkuner topsail 2-masztowy Yes Yes Yes Yes  718
Brabander
Klaipeda Szkuner topsail 2-masztowy No Yes Yes No  540
Bryza H
Gdańsk Kecz gaflowy No No No Yes  180
Constantia
Solna Szkuner gaflowy Yes Yes No No  308
De Gallant
Amsterdam Szkuner gaflowy 2-masztowy Yes Yes Yes Yes  415
Generał Zaruski
Gdańsk Kecz gaflowy Yes Yes Yes Yes  327
Gratitude
Göteborg Kecz gaflowy Yes No No No  360
Helena
Kotka Szkuner sztakslowy 2-masztowy Yes Yes Yes Yes  532
Ihana
Laitakari Szkuner gaflowy 2-masztowy No Yes Yes No  
Ingo
Göteborg Szkuner gaflowy 3-masztowy No No Yes Yes  440
Joanna Saturna
Uusikaupunki Szkuner gaflowy 2-masztowy No Yes Yes Yes  420
Johann Smidt
Bremen Szkuner gaflowy 2-masztowy No No Yes Yes  548
Kapitan Borchardt
Gdańsk Szkuner gaflowy 3-masztowy Yes Yes Yes Yes  600
Krasotka
Russia Szkuner topsail 2-masztowy No Yes Yes No  
Leila
Southwold Kuter gaflowy Yes Yes Yes Yes  
Malcolm Miller
Limassol Szkuner topsail 3-masztowy Yes Yes Yes Yes  817
Moosk
Plymouth Jol gaflowy Yes Yes Yes Yes  
Rupel
Boom Szkuner gaflowy 2-masztowy Yes Yes Yes Yes  202
Skonnerten Jylland
Gærup Szkuner topsail 3-masztowy Yes Yes Yes Yes  
Trinovante
Southend on Sea Szkuner gaflowy 3-masztowy No No No Yes  200
Valborg
Helsinki Kecz gaflowy Yes Yes No No  320
Vega Gamleby
Gamleby Szkuner topsail 3-masztowy Yes Yes Yes Yes  650
Zawisza Czarny
Gdynia Szkuner 3-masztowy Yes Yes Yes Yes  550
               
Class C
             
               
Adventure (Rus 50)
St. Petersburg Kuter Yes Yes Yes Yes