To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

Żaglowce The Tall Ships Races 2014

 

Żaglowce i jachty uczestniczące w regatach The Tall Ships Races 2014.

Klasa A – żaglowce pełnorejowe o długości (LOA) powyżej 40 m
Klasa B – żaglowce o tradycyjnym ożaglowaniu poniżej 40 m długości
Klasa C – nowoczesne jachty poniżej 40 m długości i żeglujące bez spinakera
Klasa D – nowoczesne jachty poniżej 40 m długości i żeglujące ze spinakerem

Race 1: Harlingen - Fredrikstad, C-in-C: Fredrikstad - Bergen, Race 2: Bergen - Esbjerg

 

Class A
Port Typ Race 1 C-in-C Race 2 Sail area
     - m2
Alexander von Humboldt II
Bremerhaven Bark Yes Yes Yes 1360
Artemis
Franeker / NL Bark Yes No No 1050
Christian Radich
Oslo Fregata Yes Yes Yes 1234
Eendracht
Rotterdam Szkuner gaflowy 3-masztowy Yes Yes Yes 1033
Europa
Scheveningen Bark Yes No No 1020
Fryderyk Chopin
Szczecin Bryg Yes Yes Yes 1200
Georg Stage
Kopenhaga Fregata No No Yes  860
Gulden Leeuw
Kampen Top sail szkuner 3-masztowy Yes Yes Yes 1400
Iskra ORP
Gdynia Barkentyna Yes Yes No  955
Jean de la Lune
Leith Brygantyna No Yes Yes  400
Kapitan Głowacki
Szczecin Brygantyna Yes No No 337
Kruzenshtern
Kaliningrad Bark 4-masztowy Yes Yes Yes 3655
Loa
Aalborg Barkentyna No Yes Yes  
Mir
St. Petersburg Fregata Yes No No 2771
Morgenster
Den Helder Bryg Yes Yes Yes  550
Oosterschelde
Rotterdam Top sail szkuner 3-masztowy Yes Yes Yes  891
Pelican of London
Londyn Barkentyna Yes Yes Yes  525
Pogoria
Gdynia Barkentyna Yes Yes Yes 1050
Santa Maria Manuela
Alveiro Szkuner 4-masztowy Yes Yes Yes 1130
Sørlandet
Kristiansand Fregata Yes Yes Yes 1166
Stad Amsterdam
Amsterdam Fregata Yes No No 2200
Statsraad Lehmkuhl
Bergen Bark Yes Yes Yes 2200
Tenacious
Southhampton Bark Yes Yes Yes 1251
Thalassa
Den Helder Barkentyna Yes No No  800
Wylde Swan
Makkum / NL Top sail szkuner Yes Yes Yes 1130
             
             
Class B
           
             
Astarte
Norway Szkuner gaflowy 2-masztowy Yes Yes Yes 765
Atlantica
Göteborg Kecz No No Yes 540
Atyla
Spain Top sail szkuner 2-masztowy Yes Yes Yes  
Avatar
Netherlands Top sail szkuner 2-masztowy Yes No No  
Belle Poule
Brest Top sail szkuner 2-masztowy Yes Yes Yes 718
Brabander
Klaipeda Top sail szkuner Yes Yes Yes 540
Colin Archer
Norway Kecz gaflowy 2-masztowy Yes No No  
De Gallant
Amsterdam Szkuner gaflowy 2-masztowy Yes Yes Yes 415
Jens Krogh
Aalborg Kecz No No Yes 215
Johann Smidt
Bremen Szkuner No Yes Yes 548
Kapitan Borchardt
Gdańsk Szkuner gaflowy 3-masztowy No No Yes 600
Lady Free
Norway Kuter gaflowy Yes Yes Yes  
Leader
Brixham Kecz Yes Yes Yes 369
Liv
Norway Kecz No Yes Yes  
Loyal
Steinsland Kecz gaflowy No No Yes 617
Morning Star of Revelation
Chatham / GB Kecz gaflowy Yes No No 204
Neeltje
Netherlands Top sail szkuner 2-masztowy Yes Yes Yes 340
Olander
Szczecin Kecz gaflowy Yes Yes Yes 212
Rupel
Boom / Belgium Szkuner gaflowy Yes Yes Yes 202
Skonnerten Jylland
Denmark Szkuner Yes Yes Yes  
Svanhild
Florø Top sail kecz No No Yes 340
Tecla
Enkhuizen Kecz Yes Yes Yes 400
Vega Gamleby
Gamleby Top sail szkuner 3-masztowy Yes Yes Yes 600
Wyvern av Aalesund
Aalesund Kecz gaflowy Yes Yes No 270