To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

Żaglowce The Tall Ships Races 2012

 

Żaglowce i jachty uczestniczące w regatach The Tall Ships Races 2012.

Klasa A – żaglowce pełnorejowe o długości (LOA) powyżej 40 m
Klasa B – żaglowce o tradycyjnym ożaglowaniu poniżej 40 m długości
Klasa C – nowoczesne jachty poniżej 40 m długości i żeglujące bez spinakera
Klasa D – nowoczesne jachty poniżej 40 m długości i żeglujące ze spinakerem

 

Race 1: Saint-Malo - Lisbon, Race 2: Lisbon - Cadiz, C-in-C: Cadiz - A Coruna, Race 3: A Coruna - Dublin

 

Class A
Port Typ Race 1 Race 2 C-in-C Race 3 Sail area
     - m2
Alexander von Humboldt II
Bremerhaven Bark Yes Yes Yes Yes 1360
Creoula
Lizbona Szkuner 4-masztowy No No No No 1364
Cuauhtémoc
Acapulco Bark No No No Yes 2200
Danmark
Kopenhaga Fregata No No No Yes 1636
Dar Młodzieży
Gdynia Fregata Yes Yes Yes No 3015
Europa
Scheveningen Bark Yes Yes No No 1020
Fryderyk Chopin
Szczecin Bryg Yes Yes Yes Yes 1200
Georg Stage
Kopenhaga Fregata Yes No No No  860
Guayas
Guayaquil Bark No No Yes Yes 1410
Iskra ORP
Gdynia Barkentyna No No No Yes  955
Juan Sebastian de Elcano
San Fernando Top Sail Szkuner 4-masztowy Yes Yes No No 2467
Lord Nelson
Southhampton Bark Yes Yes Yes Yes  845
Mir
St. Petersburg Fregata Yes Yes Yes No 2771
Pelican of London
Londyn Barkentyna Yes Yes Yes Yes  525
Pogoria
Gdynia Barkentyna Yes Yes Yes Yes 1050
Sagres II
Lizbona Bark No Yes No No 1796
Santa Maria Manuela
Alveiro Szkuner 4-masztowy Yes Yes No No 1130
Stavros S Niarchos
Londyn Bryg No No No Yes 1046
               
Class B
             
               
Den Store Bjørn ex. Feuerschiff Nr. 18
Vamdrup / DK Szkuner 3-masztowy Yes Yes No No 765
Johanna Lucretia
Plymouth Top Sail Szkuner Yes Yes Yes Yes 380
Jolie Brise
Hamble / GB Kuter Gaflowy Yes No No Yes 228
Kapitan Borchardt
Gdańsk Szkuner Gaflowy 3-masztowy Yes Yes Yes Yes 600
- ex. Nora, Harlingen, Möeve, Vadder Gerrit, Inspe, Utskär, Najaden
             
Maybe
Hull Kecz Yes Yes Yes Yes 230
Moosk
    Yes Yes Yes Yes  
Morning Star of Revelation
Chatham / GB Kecz Gaflowy Yes No No No 204
Rupel
Boom / Belgium Szkuner Gaflowy Yes Yes Yes No 202
Vera Cruz
Portugalia   No Yes Yes No  
Zawisza Czarny
Gdynia Szkuner Sztakslowy 3-masztowy Yes Yes Yes Yes 550
               
Class C
             
               
Alba Explorer
Greenock / Szkocja   No No No Yes  
Amarant
Polska   Yes Yes Yes Yes  
Antwerp Flyer
Antwerpia   Yes Yes Yes Yes  
Black Diamond of Durham
Hartlepool / GB   Yes Yes Yes Yes  
Dar Szczecina
Szczecin   Yes Yes Yes Yes  
Ebb Tide
Curacao / Netherlands Antilles   Yes Yes Yes No  
Esprit
Brema   Yes Yes No No  
Hosanna
Francja   Yes Yes Yes No  
John Laing
Gosport / GB   No No No Yes  
Juan de Langara
La Coruna   Yes Yes Yes Yes  
Ocean Spirit of Moray
Elgin / Szkocja   Yes Yes No No  
Prolific
Stavanger   Yes Yes Yes Yes  
Śmiały
Polska   Yes Yes Yes No  
Spaniel
Ryga   Yes Yes Yes Yes  
St Iv
Talinn   Yes Yes Yes Yes  
Tartessos
Puerto / Hiszpania   No Yes No No  
Thermopylae Clipper
Southampton   Yes No No Yes  
Vela Nautica II
Portugalia   No Yes No No  
Zvezda
St. Petersburg   Yes Yes Yes No