To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

The Tall Ships Races

 

   Żeglarstwo staje się w naszym kraju coraz bardziej popularnym sportem ale także pasją. A może przede wszystkim pasją. Bo żeglarstwo to w pewnym sensie sposób na życie a dla wielu sens życia. Co ważne dotyczy to nie tylko osób mieszkających na Pomorzu a więc w bezpośrednim sąsiedztwie wody. Ludzie z głębi kraju również coraz chętniej poświęcają swój wolny czas na żeglowanie.
   To właśnie dla nich imprezy takie jak The Tall Ships' Races 2009 są wielkim wydarzeniem. Te kilka dni, podczas których mają okazję zobaczyć ale i także uczestniczyć w swoistej paradzie żaglowców, sprawiają, że ich pasja jeszcze bardziej pogłębia się. To żeglarskie święto jest idealna okazją to pogłębienia swojej wiedzy z zakresu tematyki żeglarstwa. Bo hobby to także a może przede wszystkim zdobywanie wiedzy na dany temat.
   A imprezy typu The Tall Ships' Races 2009 czy The Culture 2011 Tall Ships Regatta są idealną okazją do tego aby zdobyć nie tylko nowe umiejętności ale też fachową wiedzę. Tak więc dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką zloty żeglarskie powinny być punktem obowiązkowym ich programu.

The Tall Ships Races 2009 Program The Tall Ships' Races 2009

Gdynia, Polska     2 lipca - 5 lipca
Etap 1 - sześć dni
St Petersburg, Rosja     11 lipca - 14 lipca
Cruise in Company - dziewięć dni
Turku, Finlandia     23 lipca - 26 lipca
Etap 2 - pięć dni
Klaipeda, Litwa    31 lipca - 3 sierpnia

   Osobom postronnym i obserwującym to wydarzenie po raz pierwszy może wydawać się, że imprezy takie jak The Tall Ships' Races 2009 są organizowane tylko i wyłącznie z myślą o ludziach zajmujących się profesjonalnie tematyką żeglarstwa. Jednakże bardzo szybko zdają sobie sprawę, że ich myślenie było błędne.Zloty tego typu to także a może przede wszystkim imprezy mające na celu promocję żeglarstwa wśród osób, które wcześniej nie miały z nim do czynienia. Towarzyszy im szereg wykładów, pokazów i prezentacji dążących do zainteresowania laików w tej tematyce.
   Zloty żaglowców w Gdyni czy w Szczecinie to zawsze wielkie i niezwykle barwne wydarzenia. To nie tylko prezentacja pięknych żaglowców ale prawdziwy żeglarski festiwal. Okraszony licznymi imprezami towarzyszącymi podczas których świetna zabawa będzie towarzyszyć zarówno dorosłym jak i młodym uczestnikom. I być może okaże się, że dla części osób to spotkanie stanie się początkiem wielkiej pasji i miłości do żeglarstwa. To z pewnością byłoby spełnienie marzeń organizatorów tych zlotów.