To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...
× The Tall Ships Races 2013

Topic-icon Reprezentacja Pomorza Zachodniego na TTSR

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #69 przez Bosman
20 maja 2013 r. ruszyła rekrutacja do wspólnej reprezentacji regionu Pomorza Zachodniego i Szczecina na regaty The Tall Ships Races.
Załoga popłynie na trzymasztowym szkunerze „Kapitan Borchardt”. W regatach może wziąć udział młodzież, która ma ukończone 16 lat i z Pomorzem Zachodnim oraz miastem Szczecin łączy ją miejsce pracy, nauki lub zamieszkania.
Liczyć się będzie umiejętność pracy w zespole, znajomość języków obcych, zdolności artystyczne i sportowe, jak również doświadczenie żeglarskie, a przede wszystkim działalność w Szkolnych Kołach Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Po zakończeniu rekrutacji rozpoczną się warsztaty obejmujące szkolenie żeglarskie i marynistyczne, wiedzę o historii TTSR, zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu ratownictwa.
W regatach popłynie 70 osób, w tym 25-26 uczestników z terenu województwa zachodniopomorskiego i ok. 45 osób ze Szczecina.
„Kapitan Borchardt” to trzymasztowy szkuner gaflowy z 1917 roku. Został wybudowany w Holandii. Pływał pod wieloma nazwami: „Nora”, „Harlingen”, „Mowe”, „Vader Gerrit”, „In Spe”, „Utskar” i ostatnio „Najaden”. 30 sierpnia 2011 roku został przekazany polskim żeglarzom w porcie Nynashamn, skąd wypłynął w swój pierwszy rejs pod polską banderą.
W październiku 2011 roku, w Gdańsku, odbył się chrzest żaglowca i od tej chwili pływa pod nazwą „Kapitan Borchardt”, jako polski żaglowiec szkoleniowy.

„Kapitan Borchardt” i jego załoga popłyną w dwóch etapach regatowych The Tall Ships Races:

  • I etap: Aarhus-Helsinki-Tallin, w terminie 04.07. – 22.07.2013
  • III etap: Ryga–Szczecin, w terminie 26.07. – 04.08.2013
Zakończenie naboru - 29.05.2013r., a wyłonienie pełnego składu reprezentacji nastąpi 29.05.2013r.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena