To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...
× Przegląd prasy

Topic-icon Przekręty w gdańskiej marinie

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #83 przez PiratesPress
Replied by PiratesPress on topic Po kontroli w MOSiR
Urząd Miejski w Gdańsku.
Konferencja prasowa na temat zakończonej kontroli w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gdańsku.


Po kontroli w MOSiR.

Nagana dla dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i upomnienie dla dyrektora miejskiego Biura ds. Sportu - to efekty kontroli MOSiR przeprowadzonej na polecenie Prezydenta Miasta Gdańska.

Kontrolę przeprowadzono po informacji o licznych nieprawidłowościach, do których dochodziło w gdańskiej Marinie. Poza Mariną czynności kontrolne dotyczyły również innych obiektów administrowanych przez MOSiR - dwóch pozostałych przystani oraz pływalni krytej. Zbadane zostały wewnętrzne instrukcje i procedury - zwłaszcza procedury finansowe. Kontrola wykazała liczne uchybienia dotyczące płatności, a także archiwizacji, w tym niszczenie dokumentów.

- Odpowiedzialność za te nieprawidłowości ponosi w pierwszym rzędzie kierownik Mariny, który został zwolniony dyscyplinarnie. Ale również jego bezpośredni przełożony, czyli dyrektor MOSiR. Dlatego został on ukarany naganą. Upomnienie otrzymał też dyrektor Biura ds. Sportu, bo to on sprawuje generalny nadzór nad MOSiRem - powiedział Paweł Adamowicz podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowane zostały wyniki kontroli.

Zdaniem prezydenta Gdańska odpowiedzialność za nieprawidłowości ponosi także osoba odpowiedzialna za finanse MOSiR. Decyzja dotyczącą jej ewentualnego ukarania jest w gestii dyrektora tej instytucji.

Prezydent Adamowicz zapowiedział również, że podobne kontrole przeprowadzone zostaną w pozostałych jednostkach miejskich - zwłaszcza tam, gdzie działalność bieżąca wiąże się z obrotem pieniędzmi.

Michał Piotrowski
Biuro Prasowe UM Gdańsk
Ostatnia7 lata 9 miesiąc temu edycja: PiratesPress od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #78 przez PiratesPress
Ostatnia5 lata 11 miesiąc temu edycja: Bosman od. Powód: Aktualizacja

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena