To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

Relacje z rejsów

 

- Dariusz Bogucki Zanim powrócimy, Wydawnictwo Morskie 1983
- Dariusz Bogucki Śladami życia, Bernardinum 2009
- Monika Witkowska Kurs Arktyka, Almapress 2011

relacje z rejsów

Zanim powrócimy

 

 

Zanim powrócimy

Dariusz Bogucki
Wydawnictwo Morskie, Gdańsk 1983, Wydanie I, nakład 20000, Liczba stron    170, oprawa miękka
ISBN 83-215-8251-6        
Copyright Dariusz Bogucki

Ujęte w formę listów i zapisów w notatniku refleksje na temat życia, sensu żeglowania i związków emocjonalnych człowieka z morzem. Spojrzenie nie tylko na tych co na morzu, ale i na tych co pozostają na lądzie w oczekiwaniu na powrót z morza swoich bliskich.
Nagroda Teligi - 1984r.

Dariusz Bogucki, Śladami życia

 

 

 

Śladami życia

Dariusz Bogucki
Wydawnictwo Bernardinum, Rok wydania: 2009, Ilość stron: 472, Oprawa: twarda
ISBN 978-83-7380-741-9

Kapitan Dariusz Bogucki był najsłynniejszym polskim żeglarzem polarnym, który krok po kroku zdobywał dla polskiej bandery kolejne nieosiągalne, zdałoby się, dla jachtów cele. Dotarł na Islandię, Spitsbergen i Grenlandię. Odwiedził owiane mgłami i tajemnicą Thule i samotną wyspę Jan Mayen. W wyprawie Gedanii, którą sam zaprojektował dla potrzeb żeglugi w lodach, poprowadził swą załogę za oba kręgi polarne i wokół Przylądka Horn. W autobiografii Śladami życia pisze o swych osiągnięciach zawodowych i żeglarskich, ale przede wszystkim o swej drodze do morza, które stało się dla niego największą miłością i największym wyzwaniem.

Rejs przez Przejście Północno-Zachodnie

 

 

 

Kurs Arktyka
Rejs przez Przejście Północno-Zachodnie

Monika Witkowska
Wydawnictwo Almapress, Rok wydania: 2011, stron 352, wydanie 1, oprawa: miękka
ISBN 978-83-7020-459-4

Legendarny Northwest Passage, czyli podbiegunowy szlak morski prowadzący między Atlantykiem a Pacyfikiem przez kanadyjskie cieśniny i Ocean Arktyczny do Cieśniną Beringa, nawet przy globalnym ociepleniu stanowi wielkie żeglarskie wyzwanie. Jak na razie pokonały go tylko trzy polskie jachty, zaś w skali świata ich liczba doszła dopiero do połowy setki.
Lektura dla tych, którzy planują się tam wybrać, jak i dla tych, którzy zimnych rejonów nie kochają, ale chcą poznać te fascynujące i ciągle mało znane miejsca.