To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...
× Rejsy na Zawiszy Czarnym

Topic-icon Morska Szkoła Charakterów

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #136 przez CaptainKidd
Morska Szkoła Charakterów was created by CaptainKidd
Morska Szkoła Charakterów
- rejsy dla szkół.

[img]http:/images/forum/zawisza-3.jpg

Morska Szkoła Charakterów to nazwa rejsów edukacyjnych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rejs, w którym uczniowie są w relacji z nauczycielem, w czasie którego tworzą się sytuacje wychowawcze. Rejs który zastępuje 80 godzin wychowawczych czyli tyle ile ma nauczyciel podczas całych trzech lat obcowania z klasą.
Oprócz zajęć szkolnych uczestnicy rejsu przechodzą też, poprzez udział w rejsie morskim, prawdziwą szkołę charakteru: szkołę odpowiedzialności za innych, dzielności, zmagania się z własnymi słabościami, dorosłości i dojrzałości.
Zajęcia podczas rejsu prowadzą oficerowie – pasjonaci w swoich dziedzinach: biolodzy, historycy, geografowie, fizycy, maryniści - posiadający uprawnienia do pełnienia funkcji oficerskich na Zawiszy Czarnym.
Wszystkie zajęcia sa prowadzone na przykładach, z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych lub w obiektach związanych z treścią prowadzonych zajęć.
Statek posiada wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, jest pod nadzorem Polskiego Rejestru Statków, a załoga spełnia wymagania Urzędu Morskiego w zakresie uprawnień do prowadzenia żeglugi po morzu.
Od uczestników i opiekunów nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie żeglarskie czy morskie. Wszystkiego nauczą oficerowie na pokładzie Zawiszy.

[img]http:/images/forum/zawisza-1.jpg

  • Przykładowy plan rejsu
  • Zajęcia na rejsie
  • Terminy rejsów
  • Warunki na statku
- na stronie: Morska Szkoła Charakterów .

[img]http:/images/forum/zawisza-2.jpg

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena