To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...
× Kultura marynistyczna

Topic-icon Kino pod żaglami

Więcej
6 lata 10 miesiąc temu #111 przez AnneBonny
Replied by AnneBonny on topic Marek Kański - 100 lat Daru Pomorza

„100 lat Daru Pomorza” - film o legendarnym żaglowcu obejrzeć będzie można w „Kinie pod żaglami”, które odbędzie się w najbliższy czwartek 22 maja 2014 r. o godz. 17 w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku. Gościem projekcji będzie reżyser red. Marek Kański.
Będzie to ostatnie spotkanie w gdańskiej edycji „Kina pod żaglami”, które zorganizowane zostało wspólnie przez Pomorski Związek Żeglarski i Narodowe Muzeum Morskie.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #80 przez PirateBay
Replied by PirateBay on topic Kryspin Pluta - Optymista
„Optymista" w reżyserii Kryspina Pluty w Kinie pod żaglami.
W czwartek 28 listopada 2013 r. o godz. 17.00 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni odbędzie się kolejny pokaz filmowy z cyklu „Kino pod żaglami". Zaprezentowany zostanie film dokumentalny „Optymista" w reżyserii Kryspina Pluty. Jest to emocjonująca, subtelna opowieść o przeżyciach 8-letniego bohatera podczas kursu żeglarskiego dla najmłodszych dzieciaków.
Wstęp wolny.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #43 przez PiratesPress
Kino pod żaglami was created by PiratesPress
[img]http:/images/forum/kino-pod-zaglami.jpg[/img]
logo: Grażyna Kamińska
Kino pod żaglami” to cykl spotkań poświęconych filmom o tematyce żeglarskiej. W ramach przeglądu obejrzeć będzie można obrazy o dalekich wyprawach, żaglowcach, jachtach, wyczynach żeglarskich i żeglarzach. Każdy pokaz połączony będzie ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami.

Na spotkaniu inauguracyjnym nowego kina w najbliższy czwartek (tj. 24 października) o godz. 17 zostanie pokazany film „Morze twoimi oczami” w reż. Lecha Mikulskiego opowiadający o niewidomych żeglarzach odbywających rejsy „Zawiszą Czarnym”. W spotkaniu udział wezmą uczestnicy rejsu oraz Robert Krzemiński z fundacji „Zobaczyć Morze” i Tomasz Maracewicz – komendant Centrum Wychowania Morskiego ZHP, które jest armatorem „Zawiszy”.
Przed projekcją o projekcie „Kino pod żaglami” opowiedzą jego twórcy: prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski i Andrzej Minkiewicz, organizator Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.
Projekt „Kino pod żaglami” planowany jest na trzy miesiące. Następna projekcja odbędzie się 7 listopada. Widzowie będą wtedy mogli zobaczyć film „Zrobiłem to!” poświęcony startowi kpt. Krystiana Szypki w legendarnych regatach samotników OSTAR. W spotkaniu udział weźmie sam żeglarz.
Projekcje filmów o tematyce żeglarskiej w ramach „Kina pod żaglami” oraz spotkania z twórcami i bohaterami filmów odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11.
Wstęp wolny.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena