To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...
× Gry i zabawy edukacyjne CMM

Topic-icon Do abordażu

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #73 przez Bosman
Do abordażu was created by Bosman
Do abordażu!

28 listopada 2012 roku, w 385. rocznicę bitwy pod Oliwą, Centralne Muzeum Morskie otworzy nową, niezwykłą wystawę "Do abordażu!". Dzięki tej prezentowanej w Spichlerzach na Ołowiance wystawie czasowej zwiedzający będą mieli okazję dokładnie poznać jeden z podstawowych i najstarszych sposobów walki na morzu – abordaż.
Ekspozycja zostanie przygotowana w sposób, który umożliwi zapoznanie się z tematyką specyfiki walki na morzu na przykładzie wybranych wydarzeń rozgrywających się na przestrzeni wieków – od starożytności aż do współczesności. Dlatego właśnie na wystawie "Do abordażu!" zaprezentowane zostaną bitwy morskie: pod Salaminą (28.09.480 r. p.n.e.), na Zalewie Wiślanym (15.09.1463 r.), pod Oliwą (28.11.1627 r.). Zostaną także omówione działania piratów somalijskich na Oceanie Indyjskim w rejonie tzw. "Rogu Afryki".
Ekspozycja "Do abordażu!" będzie dostosowana dla osób z niepełnosprawnością, znajdą się na niej makiety dotykowe obrazujące stan przed i po bitwie, a materiały informacyjne drukowane będą również w języku Brailla. W ramach działań towarzyszących wystawie odbywać się będą warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży (np. nauka fechtunku), a także cykle wykładów dla dorosłych związane z tematyką wystawy.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena