To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...
× The Tall Ships Races 2013

Topic-icon The Tall Ships Races 2013

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 10 miesiąc temu #14 przez trzegard
trzegard odpowiedział w temacie: The Tall Ships Races 2013
Oficjalne wyniki (klasyfikacja generalna) tegorocznych regat żaglowców

The Tall Ships Races 2013

  • Class A: Statsraad Lehmkuhl - Norwegia
  • Class B: Maybe – Wielka Brytania
  • Class C: Dar Szczecina – Polska
  • Class D: Akela - Rosja

Nagrody specjalne

  • Friendship Trophy: Shabab Oman - Oman
  • Torbay Cup (dla żeglarza za wybitne osiągnięcia): Yujun Xu, Chiny; Gulden Leeuw - Holandia
  • Youngest Crew (najmłodsza załoga): Urtica - Polska
  • Most International Crew (najbardziej międzynarodowa załoga): Christian Radich - Norwegia
  • Communications Prize (za komunikację radiową): Fryderyk Chopin - Polska

The Sail Training International Friendship Trophy
Przyznawana od 2003 roku, przez kapitanów jednostek uczestniczących w regatach w tajnym głosowaniu, nagroda za tworzenie klimatu międzynarodowej przyjaźni.
Nagrodę główną Friendship Trophy w latach otrzymały załogi:
  • The Tall Ships Races 2003 - Mir (Russia)
  • The Tall Ships Races 2004 - Mir (Russia)
  • The Tall Ships Races 2005 - Shabab Oman (Oman)
  • The Tall Ships Races 2006 - Juan de Langara (Spain)
  • The Tall Ships Races Baltic 2007 - Lord Nelson (UK)
  • The Tall Ships Races Mediterranean 2007 - Guayas (Ecuador)
  • The Tall Ships Races 2008 - Shabab Oman (Oman)
  • Funchal 500 Tall Ships Regatta 2008 - Shabab Oman (Oman)
  • The Tall Ships Races 2009 - Sharki (Poland)
  • Tall Ships Atlantic Challenge 2009 - Urania (Netherlands)
  • Garibaldi Tall Ships Regatta 2010 - Pandora (Italy)
  • Historical Seas Tall Ships Regatta 2010 - Shabab Oman (Oman)
  • The Tall Ships Races 2010 - Shabab Oman (Oman)
  • The Tall Ships Races 2011 - Wylde Swan (Netherlands)
  • The Tall Ships Races 2012 - ST IV (Estonia)
Ostatnio zmieniany: 3 lata 10 miesiąc temu przez trzegard.
Temat został zablokowany.
Reklama Google
Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #13 przez trzegard
trzegard odpowiedział w temacie: The Tall Ships Races 2013
Oficjalne wyniki, po zastosowaniu przeliczników STI, drugiego etapu The Tall Ships Races 2013 - Ryga - Szczecin:

  • Class A:

    1 Statsraad Lehmkuhl (Norway)
    2 Tre Kronor af Stockholm (Sweden)
    3 Fryderyk Chopin (Poland)
    4 Kruzenshtern (Russia)
    5 Christian Radich (Norway)

  • Class B:

    1 Liv (Norway)
    2 Helena (Belgium)
    3 Maybe (Great Britain)
    4 Rupel (Belgium)
    5 Morning Star of Revelation (Great Britain)

  • Class C:

    1 Admiral Dickman (Poland)
    2 Sharki (Poland)
    3 Dar Szczecina (Poland)
    4 Spaniel (Latvia)
    5 Filou (Germany)

  • Class D:

    1 Akela (Russia)
    2 Tomidi (Belgium)
    3 Lietuva (Lithuania)
    4 Galaxy (Latvia)
    5 Gigi (Great Britain)
Temat został zablokowany.
Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #12 przez trzegard
trzegard odpowiedział w temacie: The Tall Ships Races 2013
Nieoficjalne wyniki drugiego etapu The Tall Ships Races 2013 ; Ryga - Szczecin

  • Class A: Statsraad Lehmkuhl (Norway), Tre Kronor af Stockholm (Sweden), Kruzenshtern (Russia), Christian Radich (Norway), Fryderyk Chopin (Poland)
  • Class B: Liv (Norway), Helena (Belgium), Maybe (UK), Rupel (Belgium), Morning Star of Revelation (UK)
  • Class C: Admiral Dickman (Poland), Sharki (Poland), Dar Szczecina (Poland), Spaniel (Latvia), Filou (Germany)
  • Class D: Akela (Russia), Tomidi (Belgium), Lietuva (Lithuania), Galaxy (Latvia), Gigi (UK)
Temat został zablokowany.
Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #11 przez trzegard
trzegard odpowiedział w temacie: The Tall Ships Races 2013
Oficjalne wyniki, po zastosowaniu przeliczników STI, pierwszego etapu The Tall Ships Races 2013 - Aarhus - Helsinki:

  • Class A:

    1 Statsraad Lehmkuhl (Norway)
    2 Tre Kronor af Stockholm (Sweden)
    3 Georg Stage (Denmark)
    4 Christian Radich (Norway)
    5 Fryderyk Chopin (Poland)

  • Class B:

    1 Morning Star of Revelation (Great Britain)
    2 Maybe (Great Britain)
    3 Rupel (Belgium)
    4 Jens Krogh (Denmark)
    5 Olander (Poland)

  • Class C:

    1 Ebb Tide (Netherlands)
    2 St Iv (Estonia)
    3 Dar Szczecina (Poland)
    4 Black Diamond Of Durham (Great Britain)
    5 Sharki (Poland)

  • Class D:

    1 Akela (Russia)
    2 Tomidi (Belgium)
    3 Theia (Finland)
    4 Merisissi III (Finland)
    5 Osprey (Great Britain)
Temat został zablokowany.
Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #10 przez trzegard
trzegard odpowiedział w temacie: The Tall Ships Races 2013
Nieoficjalne wyniki pierwszego etapu The Tall Ships Races 2013 ; Aarhus - Helsinki

  • Class A: Statsraad Lehmkuhl (Norway), Tre Kronor af Stockholm (Sweden), Christian Radich (Norway)
  • Class B: Morning Star of Revelation (UK), Maybe (UK), Rupel (Belgium)
  • Class C: Sharki (Poland), Ebb Tide (Netherlands), St Iv (Estonia)
  • Class D: Akela (Russia), Tomidi (Belgium), Theia (Finland)
Temat został zablokowany.
Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #8 przez trzegard
trzegard stworzył temat: The Tall Ships Races 2013
W 2013 roku, w dniach od 3 do 6 sierpnia, finał regat The Tall Ships Races, po raz kolejny odbędzie się w Szczecinie.
The Tall Ships Races 2013 roku mają być imprezą większą, niż regaty TTSR 2007, kiedy Szczecin był również gospodarzem goszczącym uczestników zlotu.
Żaglowce i jachty wystartują z portu w Aarhus w Danii 7 lipca, następnie popłyną do Helsinek, gdzie będą cumować od 17 do 20 lipca.
Kolejnym portem będzie Ryga, w tym łotewskim porcie od 25 do 28 lipca będzie trwał żeglarski festiwal i na początku sierpnia przyszłego roku uczestnicy TTSR 2013 przypłyną do Szczecina.

Program The Tall Ships Races 2013:

Aarhus, Denmark - Thurs 4 - Sun 7 July
Race One
Helsinki, Finland - Wed 17 - Sat 20 July
Cruise-in-Company
Riga, Latvia - Thurs 25 - Sun 28 July
Race Two
Szczecin, Poland - Sat 3 - Tues 6 August

Wstępnie swoją obecność podczas szczecińskiego finału zlotu potwierdziły jednostki:

- Shabab Oman (Oman)
- Danmark (Dania)
- Gulden Leeuw (Holandia)
- Baltic Beauty 1926 (Szwecja)
- Joanna Saturna (Szwecja)
- Black Diamond of Durham (Wielka Brytania)
- Prolific (Norwegia)
- Wyvern (Norwegia)

Z jednostek żaglowych pływających pod biało - czerwoną banderą w 2013 roku gościć będziemy:

- Dar Młodzieży
- ORP Iskra
- Pogoria
- Fryderyk Chopin
- Kapitan Borchardt
- Zawisza Czarny

[img]http:/images/forum/danmark.jpg

Fregata „Danmark” cumująca przy Westerplatte (więcej zdjęć z wizyty duńskiej fregaty szkolnej na naszym Sailing Photo Blog 'u.).
Żaglowiec „Danmark” - duński trójmasztowy pełnorejowiec (fregata), szkoleniowy zbudowany w 1933. Wraz z „Georg Stage II” stanowią dwa podstawowe statki szkoleniowe w Danii.
Temat został zablokowany.
Reklama Google
Zasilane przez Forum Kunena