To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

 

The Tall Ships Races 2015      
  Fryderyka Chopina kurs na zwycięstwo    
    Cruise in Company TTSR 2015  
      Załoga Chopina najlepsza w TTSR 2015

 

The Tall Ships Races 2015

 

   Już od wielu miesięcy zarówno zawodowi żeglarze jak i pasjonaci-amatorzy rezerwowali sobie czas między 2 lipca a 4 sierpnia. I wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment, a więc początek regat The Tall Ship Races 2015. W tym roku zaszczyt rozpoczęcia wielkiego wyścigu przypadł irlandzkiemu Belfastowi. To właśnie tutaj między 2 a 5 lipca trwało wielkie, żeglarskie święto, które jednocześnie stało się preludium do zażartej, acz przyjacielskiej walki między załogami poszczególnych jednostek.

The Tall Ships Races 2015

Fryderyka Chopina kurs na zwycięstwo

 

   Po kilkudniowym żeglarskim festiwalu Tall Ships w Belfaście, nadszedł czas na ostrą, choć toczoną w przyjaznej atmosferze, rywalizację. Jednostki biorące udział w pierwszym etapie przystąpiły do wyścigu, którego meta wyznaczona została w norweskim Alesund.

STS Fryderyk Chopin

Cruise in Company TTSR 2015

 

   The Tall Ship Races z pewnością nie są typowym wyścigiem, w którym liczy się wyłącznie zwycięstwo. To z jednej strony zawody, a z drugiej wielka przygoda i sposobność do zdobycia doświadczenia dla młodych żeglarzy.

The Norwegian tall ship Sørlandet

Załoga Chopina najlepsza w TTSR 2015

 

   Ostatni etap legendarnych już regat zapowiadał się szalenie interesująco. Głównym tego powodem były olbrzymie szanse na zwycięstwo w zawodach polskiej jednostki. Fryderyk Chopin, po wygranej w pierwszym etapie, przystępował do długiego finiszu z nieco bardziej uprzywilejowanej pozycji. W tego typu zawodach nie ma to jednak najmniejszego znaczenia. Każdy błąd lub chwila zawahania mogą drogo kosztować..

Gaff Schooner De Gallant