To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

The Tall Ships Races - Cadiz 2012

 

   Przed nami trzeci, „hiszpański” etap The Tall Ships Races 2012 - „Cruise in Company” z Cadiz do A Coruna.
W dniu wczorajszym odbyło się oficjalne wręczenie nagród po ogłoszeniu wyników etapu drugiego.
Od kilku dni członkowie załóg przebywają w Cadiz, hiszpańskiej miejscowości o niezwykłym uroku. Nazywane inaczej Kadyksem miasto położone jest w regionie Andaluzji, który jak wiemy bardzo mocno zaznacza swoją odrębność od reszty kraju.

   Chociaż The Tall Ships Races to zawody międzynarodowe, to nie da się nie zauważyć ważnej roli jaką odgrywają w nich polskie załogi. Po pierwsze samo uczestnictwo polskich jednostek podnosi rangę wyścigu. Takie, legendarne już niemal jednostki jak „Dar Młodzieży”, „Dar Szczecina” czy „Fryderyk Chopin” znacznie podnoszą rangę każdego wydarzenia. Ich przybycie a potem stawanie w szranki z innymi załogami jest zawsze szeroko komentowane. To w końcu legendy. Każdy młody adept sztuki żeglarskiej marzy o tym aby znaleźć się wśród ich załogi.

The Tall Ships Races - Cadiz 2012


Warto też zaznaczyć, że tak potężne i znane jednostki przyciągają także tłumy widzów. Najczęściej są wśród nich także pasjonaci żeglarstwa ale nie tylko.
The Tall Ships Races to impreza także dla tych, którzy do tej pory nie mieli w ogóle albo mieli ale bardzo ograniczoną styczność z tematyką żeglarstwa. To dla nich wielka szansa na „połknięcie bakcyla”.
A być może za kilka lat staną na pokładzie któregoś z legendarnych statków już jako członkowie załogi a nie tylko osoby interesujące się tą tematyką. Trzeba przyznać, że byłaby to iście hollywoodzka historia...