To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

The Tall Ships Races 2012 - Race 2

  

 

   Koniec drugiego etapu wyścigu The Tall Ships Races 2012 z Lizbony do Cadiz przyniósł także wiele emocji. I w tym wyścigu bardzo dobrze widoczna była zażarta walka tocząca się między poszczególnymi załogami. Co najważniejsze walka ta pomimo że zacięta, przebiegała w niesamowicie przyjaznej atmosferze. W końcu regaty te to wielkie święto wszystkich miłośników żeglarstwa. A sportowa rywalizacja jakkolwiek ważna jest tylko swego rodzaju dodatkiem.

   Drugi etap wyścigu to zwycięstwo „Daru Młodzieży” w klasie A. Z polskich jednostek na trzecim miejscu uplasował się ponadto „Fryderyk Chopin”. W klasie B zwycięzcą została załoga belgijskiej jednostki „Rupel”. Klasa C to wygrana  „Daru Szczecina”. W klasie D zwyciężyła holenderska „Urania”.
Na trasie etapu nie brakowało emocji i zwrotów akcji Teraz załogi wszystkich jednostek czeka kilka dni odpoczynku gdyż aż do niedzieli pozostaną oni w Cadiz. Stamtąd w niedzielę wyruszą do kolejnego etapu rywalizacji, którego finisz przewidziany jest w hiszpańskim porcie A Coruna.

The Tall Ships Races 2012 - Race 2


Ciekawostką trzeciego etapu jest już sama jego nazwa czyli „Cruise in Company”. To etap wyjątkowy gdyż podczas jego trwania następuje częściowa wymiana załóg. To niesamowity moment i szansa na pełną integrację między uczestnikami. To także swego rodzaju przypomnienie, że The Tall Ships Races to nie tylko wyścig ale także wielkie święto wszystkich miłośników żeglarstwa. I ta celebra i fiesta powinna odbywać się w atmosferze przyjaźni a nie zaciętej rywalizacji.