To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

XI Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2014

 

   W sobotę 17 maja 2014 roku, zgodnie z gdańską żeglarską tradycją, odbyło się jedenaste Otwarcie Sezonu Wodnego. Organizator imprezy, MOSiR Gdańsk przygotował szereg atrakcji w rejonie Targu Rybnego i na Motławie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej żeglarskiej imprezy.

V Zlot Oldtimerów w Gdańsku

 

   V Zlot Oldtimerów, Gdańsk 25-26 sierpnia 2012 r.
Historia gdańskiego Zlotu Oldtimerów sięga 2001 roku, kiedy to, z inicjatywy kapitana Jerzego Wąsowicza, odbyła się pierwsza tego typu impreza.
Kolejne edycje miały miejsce w roku 2002, 2008 oraz 2010. Wśród przybywających licznie do Gdańska jednostek są nie tylko jachty  z Polski, ale i z Niemiec, Litwy czy Szkocji.

Fryderyk Chopin zacumował w Gdyni

 

   W niedzielę 9 września 2012r. w samo południe, do nabrzeża Pomorskiego w Basenie Prezydenta przycumował żaglowiec STS „Fryderyk Chopin” – zwycięzca tegorocznej edycji regat The Tall Ships' Races.
Port w Gdyni jest pierwszym polskim portem, do którego zawinął żaglowiec STS „Fryderyk Chopin” po wygranej TTSR 2012.

Fregata Danmark na Westerplatte

 

Duńska trójmasztowa fregata „Danmark”, cumowała od 13 do 15 września 2012 r. przy Westerplatte.
Zbudowana w 1932 roku fregata „Danmark” gościła z kurtuazyjną wizytą w Gdańsku. Miłośnicy starych żaglowców mogli ją bezpłatnie zwiedzać.

Podniesienie bandery na STS Generał Zaruski

 

   30 października 2012 r. na Targu Rybnym w Gdańsku odbyła się uroczystość podniesienia bandery na STS „Generał Zaruski”.
W uroczystości uczestniczył Prezydent RP Bronisław Komorowski.

X Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2013

 

   Niewielkie zachmurzenie, Maks.: 26C, Prędkość wiatru: 15-20 km/h, Kierunek wiatru: WsPdWs.
Taka wymarzona pogoda towarzyszyła X Otwarciu Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku. Przy nabrzeżu Targu Rybnego cumowały jachty, których załogi uczestniczyły w tej żeglarskiej imprezie.
Tłoczno robiło się przy trapach żaglowców udostępnionych do zwiedzania. Mieszkańcy Gdańska i turyści chętnie korzystali z zaproszenia załóg, do wejścia na pokład jednostek.

The Tall Ships Races Dublin 2012

 

   Kiedy Dublin gościł regaty wielkich żaglowców w 1998 roku, przypomniał wszystkim swą bogatą historię i bliskie związkami między portem i miastem, które wyrosło wokół niego.
Żaglowce w 1998 roku brały udział w regatach na trasie: Falmouth - Lizbona - Vigo - Dublin, a sam zlot nosił nazwę „Cutty Sark Tall Ships' Races”.
Obecny „dubliński zlot żaglowców” - Dublin Tall Ships, jest największym wydarzeniem w Irlandii 2012 roku.
Przez cztery dni żeglarskiego festiwalu od 23 do 26 sierpnia, ponad 40 żaglowców i jachtów uczestniczących w zlocie cumujących w Dublinie, zostało udostępnionych dla zwiedzających.