To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

Esbjerg - ostatni port TTSR 2014

 

   Koniec wielkiego święta - Dla większości te dni minęły w okamgnieniu. Wszyscy, którzy kochają żeglarstwo mogli przez ostatnie tygodnie w pełni realizować swoją pasję. Zarówno na morzu jak i lądzie. To już koniec The Tall Ship Races 2014... Zanim jednak powiemy sobie: „Do zobaczenia za rok” warto pokusić się o krótkie podsumowanie.

Cruise in Company z Fredrikstadt do Bergen

 

   Cruise in Company to etap, który jest nam bardzo dobrze znany z poprzednich edycji TTSR. W tej chwili stał się on obowiązkowym punktem programu, na który czekają z niecierpliwością wszyscy, a najbardziej młodzi, żeglarze. Przypomnijmy tylko, że ideą etapu jest wymiana poszczególnymi uczestnikami tak aby każda z załóg składała się przynajmniej w 50% z osób w wieku 16-25 lat. Tak też było w tym roku.

The Tall Ships Races 2014 - Race 1

 

   I tak oto mamy za sobą pierwszy etap The Tall Ship Races 2014. Wyścig na trasie Harlingen Fredrikstadt był pełen emocji a także niespodzianek. Dla wszystkich uczestników najważniejsza jednak była fantastyczna przygoda i czas spędzony na morzu. Pamiętajmy jednak, że regaty mają charakter wyścigu tak więc po pierwszym etapie wypada wskazać klasyfikację z podziałem na poszczególne klasy.

The Tall Ships Races 2014

 

   Ten rok minął szybciej niż mogło nam się wydawać. Wspomnienia z zeszłorocznej imprezy są jeszcze żywe a tu nagle nadszedł czas ostatnich przygotowań do The Tall Ship Races 2014!
Jak podają organizatorzy tegoroczna impreza ma przyciągnąć nawet jednostek z całego świata. To z pewnością przełoży się także na liczbę uczestników. Tysiące młodych ludzi i ponad 30 narodowości, które łączy jedno – wielka pasja żeglarska.