To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

Fryderyk Chopin zwycięzcą Tall Ships Races 2012

 

   Prędzej czy później ten moment musiał nadejść. Każda z załóg w trakcie regat zapewne nie myślała o ich końcu chociaż przecież rywalizuje się głównie po to aby na końcu stanąć na najwyższym stopniu podium. Czasem jednak nie to jest najważniejsze.
   W sporcie takim jak żeglarstwo liczy się także obcowanie z innymi ludźmi. W trakcie rejsu załoga poznaje się jeszcze lepiej, kształtują się charaktery    Prędzej czy później ten moment musiał nadejść. Każda z załóg w trakcie regat zapewne nie myślała o ich końcu chociaż przecież rywalizuje się głównie po to aby na końcu stanąć na najwyższym stopniu podium. Czasem jednak nie to jest najważniejsze.
W sporcie takim jak żeglarstwo liczy się także obcowanie z innymi ludźmi. W trakcie rejsu załoga poznaje się jeszcze lepiej, kształtują się charaktery poszczególnych członków wyprawy. Nawiązują się przyjaźnie, które trwają dalej już po zejściu na ląd.

The Tall Ships Races Dublin Festival

 

   Ostatni etap dobiega końca. Trochę ciężko w to uwierzyć ale The Tall Ships Races 2012 zbliża się do finału. Ostatnie zmagania jakie mają miejsce na trasie z hiszpańskiej A Coruny do irlandzkiego Dublina wywołują u wszystkich swego rodzaju refleksję a może nawet i rozrzewnienie.
Ale jest to uczucie tylko chwilowe. Na trasie wyścigu nie ma miejsca na ani jeden słabszy moment. Trzeba pamiętać, że konkurencja nie śpi i skrzętnie wykorzystuje każdą pomyłkę.

Żeglarski festiwal w A Coruna

 

   Dla każdego z nas czas zabawy i odpoczynku po wytężonej pracy jest momentem najmilszym i upragnionym. Tak również jest w przypadku żeglarzy. Chociaż są to ludzie twardzi, wielkiego charakteru i można by rzec niezniszczalni to oni również potrzebują odpoczynku, relaksu i po prostu dobrej zabawy, które pozwoli im zapomnieć o tych już przebytych jak i nadchodzących trudach żeglugi.

The Tall Ships Races - Cruise in Company

 

   Etap o wdzięcznej nazwie „Cruise in Company” trwa w najlepsze. W jednym z poprzednich wpisów wyjaśnialiśmy już na czym polega niezwykłość tego właśnie etapu regat.
W dniach 29 lipca aż do 10 sierpnia załogi rywalizują ze sobą w sposób szczególny, a może lepszym określeniem byłoby tu słowo – specyficzny. Otóż „Cruise in Company” polega na... wymianie części załóg.

The Tall Ships Races - Cadiz 2012

 

   Przed nami trzeci, „hiszpański” etap The Tall Ships Races 2012 - „Cruise in Company” z Cadiz do A Coruna.
W dniu wczorajszym odbyło się oficjalne wręczenie nagród po ogłoszeniu wyników etapu drugiego.
Od kilku dni członkowie załóg przebywają w Cadiz, hiszpańskiej miejscowości o niezwykłym uroku. Nazywane inaczej Kadyksem miasto położone jest w regionie Andaluzji, który jak wiemy bardzo mocno zaznacza swoją odrębność od reszty kraju.

The Tall Ships Races 2012 - Race 2

  

 

   Koniec drugiego etapu wyścigu The Tall Ships Races 2012 z Lizbony do Cadiz przyniósł także wiele emocji. I w tym wyścigu bardzo dobrze widoczna była zażarta walka tocząca się między poszczególnymi załogami. Co najważniejsze walka ta pomimo że zacięta, przebiegała w niesamowicie przyjaznej atmosferze. W końcu regaty te to wielkie święto wszystkich miłośników żeglarstwa. A sportowa rywalizacja jakkolwiek ważna jest tylko swego rodzaju dodatkiem.

The Tall Ships Races - Lizbona 2012

 

   Ani się obejrzeliśmy a kolejny etap wielkiej rywalizacji majestatycznych jednostek dobiegł końca.
Etap drugi odbył się u wybrzeży Lizbony. To prawdziwe święto dla tego miasta i chyba żaden z mieszkańców nie miał nawet zamiaru tego ukrywać.
Radość była widoczna na ulicach tego pięknego miasta już od kilku dni. Podczas trwania etapu euforia sięgnęła zenitu. To tylko pokazało jak wielu miłośników żeglarstwa mieszka na tych terenach. Warto także zwrócić uwagę na fakt przybycie licznych gości z zagranicy.
Takie obrazki naprawdę napawają wielkim optymizmem i pozwalają stwierdzić, że umiłowanie do żeglarstwa to nie jest bynajmniej zamierzchła przeszłość.

The Tall Ships Races 2012

 

   Jedne z największych i najbardziej znanych regat czyli The Tall Ships Races 2012 rozpoczęły się! Na to czekało wielu amatorów i fanatyków żeglarstwa. Prawdziwe święto tej dyscypliny miało swoją inaugurację w porcie Saint Malo we Francji.
Do boju ruszyły najbardziej znane i podziwiane jednostki w Europie.
Nie mogło wśród nich zabraknąć także załóg z Polski. W regatach The Tall Ships Races 2012 biorą udział jedne z najbardziej znanych jednostek czyli „Dar Szczecina” oraz „Fryderyk Chopin”.