To follow the dream, and again to follow the dream – and so – always – usque ad finem...

Załoga Chopina najlepsza w TTSR 2015

 

   Ostatni etap legendarnych już regat zapowiadał się szalenie interesująco. Głównym tego powodem były olbrzymie szanse na zwycięstwo w zawodach polskiej jednostki. Fryderyk Chopin, po wygranej w pierwszym etapie, przystępował do długiego finiszu z nieco bardziej uprzywilejowanej pozycji. W tego typu zawodach nie ma to jednak najmniejszego znaczenia. Każdy błąd lub chwila zawahania mogą drogo kosztować..

Gaff Schooner De Gallant

Cruise in Company TTSR 2015

 

   The Tall Ship Races z pewnością nie są typowym wyścigiem, w którym liczy się wyłącznie zwycięstwo. To z jednej strony zawody, a z drugiej wielka przygoda i sposobność do zdobycia doświadczenia dla młodych żeglarzy.

The Norwegian tall ship Sørlandet

Fryderyka Chopina kurs na zwycięstwo

 

   Po kilkudniowym żeglarskim festiwalu Tall Ships w Belfaście, nadszedł czas na ostrą, choć toczoną w przyjaznej atmosferze, rywalizację. Jednostki biorące udział w pierwszym etapie przystąpiły do wyścigu, którego meta wyznaczona została w norweskim Alesund.

STS Fryderyk Chopin

The Tall Ships Races 2015

 

   Już od wielu miesięcy zarówno zawodowi żeglarze jak i pasjonaci-amatorzy rezerwowali sobie czas między 2 lipca a 4 sierpnia. I wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment, a więc początek regat The Tall Ship Races 2015. W tym roku zaszczyt rozpoczęcia wielkiego wyścigu przypadł irlandzkiemu Belfastowi. To właśnie tutaj między 2 a 5 lipca trwało wielkie, żeglarskie święto, które jednocześnie stało się preludium do zażartej, acz przyjacielskiej walki między załogami poszczególnych jednostek.

The Tall Ships Races 2015